Na pardubickém zámku pokračují práce na novém návštěvnickém centru a rozsáhlé expozici přírody. Kraj rekonstruuje prostory bývalých hospodářských budov z dotací EU. Výstavu obohatí mimo jiné i realistické modely rostlin. Otevření plánuje Východočeské muzeum na podzim roku 2027.