Air park - soukromá sbírka techniky

Soukromá sbírka techniky Air Park je určena všem příznivcům letadel a vojenské techniky. Letecká technika: počet vystavených letadel a jejich motorů se blíží 50 kusům, dalších 10 uvidíte v depozitáři.

Soukromá sbírka techniky Air Park je určena všem příznivcům letadel a vojenské techniky.

Letecká technika: počet vystavených letadel a jejich motorů se blíží 50 kusům, dalších 10 uvidíte v depozitáři. Mezi unikáty patří F-104, CF-104D, Mirage III R a SMB-2. Z našich českých letadel je zde rovněž několik rarit, od Su-7U přes MiG-21 č.1207 až po trup letadla C-3A. Po opravě ozdobí expozici dvě stíhačky Spitfire coby filmové repliky.
 
Obrněná technika: tanky, děla a obrněnci jsou v počtu 16 kusů, další 4 jsou v depozitáři.Expozice začíná výstavou historických tanků 2. světové války. Německo je zastoupeno obrněným vozidlem "Hakl" /OT-810/. Vedle stojí slavný tank T-34 s nápisem "ZA STALINA" ,který je z druhé strany vidět v řezu. Mezi nimi v pozadí stojí socha Stalina, původně stojící v Plzni na Anglickém nábřeží. Po jeho boku je originální tank z 2. s. v., který je největší raritou našich obrněnců. Tyto exponáty jsou zde zásluhou syna Miloše, který tanky ošetřuje a umí s nimi jezdit. Zatím jich jezdí 5.
 
Z letadel je přístupný Z-37 Čmelák, MiG-21MA č. 1207 a za poplatek 20,- Kč pro stewardku Vás tato seznámí s historií Il-14, kde nastoupíte do prostoru posádky i kapitána letadla. Na mnoha exponátech jsou poutavé příběhy jejich minulosti.
 
Interier a kabina Il-14 s průvodcem-stewardkou je přístupná o víkendech, o let. prázdninách denně!
 

Čtěte více