Zoo navštívilo letos více než 450 000 návštěvníků

V jubilejním roce, kdy si připomíná 85 let od svého založení a půl století od otevření botanické zahrady na Lochotíně, oslavuje plzeňská zoologická zahrada spolu se svými návštěvníky nejeden chovatelský úspěch.

Není jisté, zda jsou hlavním letošním lákadlem mláďata tygra ussurijského, nový nosorožec Baboo či největší skupina želv obrovských v České republice. Ale že se milovníci zvířat do zoo rádi vracejí, dokazuje to, že již třetím rokem po sobě jich přišlo více než 450 tisíc.

Dvacetiměsíční Verunku Bártovou, která si jako 450.000 návštěvník přišla prohlédnout obyvatele zoo s maminkou, přivítali 6. prosince radní Irena Rottová a ředitel zahrady Jiří Trávníček. Předali jí pamětní list, plyšového medvěda a další upomínkové předměty. Společně navštívili žirafy a nosorožce v jejich pavilonech.
 
Magickou hranici 400.000 překročila plzeňská zoo poprvé v roce 2007, rekordních 450.000 bylo dosaženo v roce 2009. V loňském roce přišlo ještě o deset tisíc více. Zoologická zahrada se tak stala osmým nejnavštěvovanějším turistickým cílem v České republice a za pražskou zoo druhou nejnavštěvovanější zahradou.