Ženy mají velký potenciál být úspěšné

„Mámy, které se vracejí do práce, mají výborný time management, když objeví problém, hned se vydají odstranit příčinu, a jsou odpovědné. Navíc mají chuť v podnikání něco dokázat,“ říká Zuzana Králiková, která vyhledává zájemce o otevření bankovní a poradenské pobočky v Partners.

Zuzana je jedna z žen, které budou mentorkami v rámci Equal Pay Day. Tato výjimečná konference je rozdělená do dvou dní. Díky vývoji spojených s preventivními opatřeními a karanténou v ČR bude konference 27.3. od 9 hodin vysílána online se všemi výhodami, které práce ve virtulálním prostředí umožňuje – přizvat více účastníků a možnost pro každého zapojit se do diskuze . Účastníci budou moci být během dne interaktivní. Mentoringový den se přesouvá na 7. listopadu. Ženy mentorky budou celý den předávat své zkušenosti jiným ženám, kterým nejsou vlastní kariéra nebo podnikání lhostejné. 

Ambicí konference i mentoringu je zvedat ženám sebevědomí a posouvat je skrze sdílení příběhů blíž k jejich snům. Podpořit je v tom, aby se nebály chtít víc, a to především v kariéře, kde ženám nechybí znalosti, ale často je převáží pochybnosti. 

Zuzany jsme se v té souvislosti zeptali na několik otázek. 

Jak jste se dostala ke své pozici manažerky Partners?
Nemám žádný velkolepý příběh o tom, jak jsem několik let snila a tvrdě pracovala na tom, abych dostala možnost pracovat pro Partners. Bylo to vlastně naopak. Když jsem dostala tuto nabídku, měla jsem ze začátku spíše smíšené pocity, protože finanční poradenství nemá v Česku takovou pověst jako na Západě. Přesvědčila mě ale samotná pozice a potom samotný franšízový projekt bankovních a poradenských poboček Partners market. Pro ženy je to skvělá příležitost, jak začít bezpečně podnikat. A když se franšíza rozjede a máte v ní správné lidi, může po několika letech fungovat prakticky nezávisle.

Kde vidíte prostor pro zapojení se více žen a kde vidíte budoucnost tohoto byznysu ve vztahu k ženám?
Ženy jsou ve finanční poradenství zapojené stále v menší míře. I přesto mají mnohem větší potenciál být úspěšné jako majitelky bankovních a poradenských poboček. Z mého pohledu je zde několik faktorů, proč jsou ženy v roli franšízantek úspěšnější: ženy jsou totiž empatické! Naše služba je velmi vztahový byznys. Ženská empatie se zobrazuje nejen v obchodních vztazích s klienty, ale i v příjemné firemní kultuře jednotlivých poboček. 
Další silnou stránkou žen je fakt, že ženy jsou systémové, muži naopak hledají zkratky. Ženy mnohem rychleji posouvají projekt dál. Jejich prověření daných systémů a schopnost okamžité zpětné vazby dodává vedení projektu podněty na okamžitou úpravu a zlepšení dané situace. 

Jaké jsou další plusy žen?
Mají skvělý time management. Mám dojem, že se s tím ženy už narodí a zároveň ho pak během rodičovské dovolené vypilují k dokonalosti. Když k rodině a mateřství přidají podnikatelské nasazení, jsou skvělé. V neposlední řadě pak mají silnější ambice a chuť něco dokázat. 

Proč se Partners spojili s konferencí Equal Pay Day a rozhodli se podpořit kampaň k rovnosti platů a příležitostí?
V Partners není důležité, zda jste muž nebo žena, finanční poradci získávají příjem na základě provizí, tedy podle toho, kolik odvedou práce, kolik uzavřou smluv s klienty. Nicméně věříme, že právě Equal Pay Day představuje skvělou cestu pro mnoho žen, jak začít podnikat. 

Jak se připojit online ke konferenci Equal Pay Day zjistíte na www.equalpayday.cz