Železná Ruda otevře letos novou cyklostezku na Špičák

Zhruba dvoukilometrový nový úsek cyklostezky na Špičák otevře letos šumavské středisko Železná Ruda. Cyklisté i chodci musejí zatím k cestě mezi Železnou Rudou a Špičákem využívat frekventovanou úzkou silnici vedoucí zástavbou. Po odděleném pásu pro cyklisty a chodce volají dlouho místní obyvatelé i turisté, řekl ČTK starosta Michal Šnebergr (ODS).

"Nové komunikační spojení mezi Železnou Rudou a Špičákem začíná na Špičáku pod (hotelem) Rixi a končí v Železné Rudě před viaduktem," řekl starosta. Stavba přišla na zhruba 12 milionů korun, z toho čtyři miliony platila radnice a zbytek získala v dotaci z Regionálního operačního programu. 

Radnice připravuje i další projekty, které počítají s protažením cyklostezky dál do Železné Rudy a s napojením na síť cyklostezek a cyklotras na české straně hranice a v sousedním Bavorsku. "Pracujeme na projektu cyklistických tras na Železnorudsku, kde trvale tato infrastruktury chybí," dodal starosta. Šumava přitom patří v celé republice k nejoblíbenějším cykloturistickým cílům. 
 
zdroj: ČTK