Vyšlo první číslo Babišova týdeníku 5+2 dny

V deseti západočeských okresech vyšlo včera první číslo regionálního týdeníku 5+2 dny, za nímž stojí miliardář Andrej Babiš. Týdeník s 32 stranami je distribuován zdarma a do konce roku by se měl rozšířit do dalších regionů. Celkový náklad v Plzeňském a Karlovarském kraji se pohybuje kolem 100.000 výtisků, řekla ČTK ředitelka redakcí Alena Nová. Týdeník bude vycházet každý čtvrtek.

V dnešním čísle plzeňské mutace je 16 zpravodajských a šest inzertních stran, zbytek tvoří televizní program a jedna strana kulturních pozvánek. Podle úvodníku má nový týdeník přinášet hlavně zprávy z nejbližšího okolí. "Redakce se také budou věnovat neduhům naší společnosti nebo informacím ze sociální oblasti. Najdete v něm i rady, jak ušetřit nebo jíst zdravě. Chtěli bychom vám pomáhat. Svěřte se nám třeba s nesprávným postupem lékaře nebo arogantním přístupem úředníka," uvedla v úvodníku Nová. Mezi firmami inzerujícími své zboží jsou v dnešním čísle také podniky z Babišovy skupiny Agrofert, tedy Penam, Kostelecké uzeniny a Vodňanské kuře.

"Stránky se budou rozšiřovat podle rozsahu inzerce," uvedla Nová. Prvních šest stran je podle ní úzce lokálních, které se budou v případě rozšiřovaní týdeníku posilovat. V každém okrese pracují tříčlenné týmy včetně inzertního pracovníka. Redakce v Plzni je posílená, protože se tam sestavují krajské a republikové stránky. "Celkem máme nyní v Plzeňském a Karlovarském kraji kolem 40 lidí," dodala.

Týdeník se včera rozdával na desítkách míst Plzeňského a Karlovarského kraje, část dostali lidé do schránek. "Bere si to každý, od důchodců po mladé. Je to také tím, že k tomu dáváme 'pišingr' (závin z Babišových pekáren Penam)," uvedl kolportér v Plzni. Dodal že od 06:30 do 10:30 rozdal polovinu výtisků. V Plzni jsou k dostání zdarma ještě deník Metro, čtrnáctideník Plzeňák a měsíčník Plzeňský rozhled.

Celobarevný týdeník 5+2 dny vydává a.s. AGF Media, která vznikla loni v prosinci a vlastní ji Agrofert Holding podnikatele Andreje Babiše. Šéfem projektu je Vladimír Junger, který v letech 1992 až 2002 vedl divizi západočeských deníků Bohemia ve vydavatelství Vltava Labe Press (VLP). Později řídil vydavatelství Impuls ČR. "Do konce roku by měla v každém okrese ČR vycházet jedna mutace týdeníku. Z celkových 32 stránek bude vždy osm zaměřených na lokální zprávy," řekl Junger s tím, že cílový náklad týdeníku by měl být asi milion výtisků. O nákladech na výrobu časopisu společnost neinformovala. Týdeník se má začít rozšiřovat do dalších krajů a okresů od druhé poloviny dubna.

Majitel Agrofertu Andrej Babiš bývá označován za jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších podnikatelů v Česku, letos jej americký časopis Forbes na svém žebříčku miliardářů zařadil na 913. příčku s odhadovaným majetkem 1,4 miliardy dolarů. Babiš nedávno vzbudil pozornost ostrou kritikou korupčního prostředí v Česku. Se svou protikorupční iniciativou Ano 2011 má ambice uspět v nadcházejících parlamentních volbách.

zdroj: ČTK