Volby se v jedné místnosti v Plzni o půl hodiny zdržely

Zhruba o půl hodiny se dnes ráno opozdil začátek druhého volebního dne v jedné z volebních místností v Plzni. Důvodem byly technické problémy. Volby se zde odpoledne o půl hodiny prodlouží, už je to vyvěšené u volební místnosti, řekl ČTK Roman Matoušek, který má na plzeňském magistrátu volby na starosti.

Podle některých informací neměla komise ráno klíče k odemčení místnosti. Někteří svědci ale uvádějí, že otevření se zdrželo kvůli pozdnímu příchodu předsedy komise. 
    
Před místností se ráno sešlo několik nespokojených lidí, někteří se během půlhodiny k zamčené místnosti vydali opakovaně. Opožděné otevření místnosti v Husově ulici rozzlobilo Michaela Radu, který tam ráno s manželkou přišel volit před odjezdem rodiny mimo Plzeň. 
    
"My jsme to měli naplánované, protože jsme pak museli odjet, přijeli jsme někdy v 8:20, bylo nám sděleno, že pan předseda není, že se mu nemohou dovolat. Čekali jsme plus minus deset minut," popsal ČTK. K volbám prý vždy chodil, nepamatuje, že by je vynechal. Letos ale už svůj hlas odevzdat nestihne. Nepomůže ani půlhodinové prodloužení volební doby v místnosti. "Jsme mimo Plzeň a už se nedokážeme vrátit zpátky, protože v rámci aktivit, které má dcera, se nemůžeme vrátit," řekl Rada. Volby považuje za důležité a se ženou chtěli volit. "Nechtěli jsme volit žádnou z těch stran, které budou mít asi nejvíc hlasů. Některé strany a některé přední hráče těch stran nepovažuji za adekvátní na to, aby vedli českou politickou scénu, proto bych tam rád minimálně ten svůj hlas dal. Myslím si, že politická scéna potřebuje optimalizaci jako sůl," dodal Rada. 
    
Podle Jana Nového z krajského úřadu volby v kraji neprovázejí žádné jiné problémy. V průměru volilo zatím zhruba kolem poloviny voličů. 
 
zdroj: ČTK