Vodáka, který v sobotu zmizel v řece, hledali potápěči

V Liblíně na severním Plzeňsku pokračovalo včera pátrání po vodákovi, který v sobotu odpoledne zmizel v proudu řeky Berounky. Podle plzeňské policejní mluvčí Simony Čejkové se ráno do pátrání zapojili policejní potápěči, řekla ČTK. Po 13:00 bylo bezvýsledné pátrání ukončeno. "V pátrání budeme pokračovat v pondělí ráno," dodal Čejková. 

V Liblíně na severním Plzeňsku pokračovalo včera pátrání po vodákovi, který v sobotu odpoledne zmizel v proudu řeky Berounky. Podle plzeňské policejní mluvčí Simony Čejkové se ráno do pátrání zapojili policejní potápěči, řekla ČTK. Po 13:00 bylo bezvýsledné pátrání ukončeno.

"V pátrání budeme pokračovat v pondělí ráno," dodal Čejková. Pod místní jezem se v sobotu převrátil raft s vodáky. Ostatním se podařilo z vody dostat, jednoho zachytil proud a už se neobjevil. V sobotu po vodákovi neúspěšně pátrali hasiči i vrtulník s termovizí.
 
Vodáci využili posledního prázdninového víkendu a toho, že se po deštích zvedla hladina řek v Plzeňském kraji. Někteří ale silný proud podcenili. Hasiči museli v sobotu zasahovat i u převrácené lodě pod jezem v Horažďovicích. Tam se podařilo vodáky z řeky zachránit.
 
zdroj: ČTK