V Plzni začaly přípravy na advent

Na náměstí Republiky od včerejší noci stojí zatím neozdobená čtrnáctimetrová jedle, kterou přivezlo speciální nákladní auto ze soukromé zahrady na Bílé Hoře.

Do první adventní neděle ji pracovníci Správy veřejného statku zkrášlí novými moderními světelnými a dekoračními prvky, které pořídili z daru Plzeňské teplárenské. 

Vánoční výzdoba se v ulicích instalovala v minulém týdnu. Stejně jako v loňském roce na ni byla v rozpočtu města vyčleněna částka ve výši jednoho milionu korun. Nové prvky se podle Pavla Bočana ze Správy veřejného statku města Plzně objeví například na Chodském náměstí, v Kopeckého sadech, na Wilsonově mostě, ve Zbrojnické a Prešovské ulici nebo na stromě pod budovou Velkého divadla.

Vánoční strom se poprvé rozzáří 27. listopadu v 18 hodin. Společně s primátorem Martinem Baxou a plzeňským biskupem Františkem Radkovským jej rozsvítí děti z Městského ústavu sociálních služeb. Od 16 hodin je na náměstí Republiky připraven program, ve kterém vystoupí plzeňské pěvecké sbory Javořičky, Mariella a Grey Donkeys. Po rozsvícení stromu se o předvánoční atmosféru postará dětský sbor Základní umělecké školy B. Smetany.

Od 12. prosince bude v mázhauzu radnice otevřen tradiční stánek vánoční pošty se speciálními razítky. Jako každý rok byla na začátku listopadu vyhlášena soutěž pro mateřské školy, dětské domovy, speciální, pomocné, zvláštní školy a děti prvního stupně základních škol na Plzeňsku na téma „nejoriginálnější mikulášská trojice“.

www.plzen.eu