V Plzni dnes vyhlásí hudební ceny Žebřík

V kulturním centru DEPO2015 v Plzni dnes vyhlásí hudební ceny Žebřík. Šestihodinový program zahájí Sabina Křováková a Ondřej Brzobohatý. V programu se dále představí Richard Müller, Aneta Langerová, Vypsaná fixa a další. Za asistence moderátorů Tomáše Hanáka a Barbory Polákové bude předáno 27 cen v devíti kategoriích, a to na základě dvouměsíčního hlasování fanoušků na webu Anketazebrik.cz. 

Hlavními favority ceny Žebřík jsou Aneta Langerová a Tomáš Klus. Získali po třech nominacích. Šance mají i Lenka Dusilová, Michal Hrůza, Slza, Xindl X či Vypsaná fixa. Z internetového hlasování dále vyplývá, že kapela Kryštof se prosadila mezi skupinami a současně jako organizátoři Kryštof kempu. Úspěšný byl u David Koller - sólově i se skupinou Lucie. Bodovali také Chinaski, Mandrage, Lake Malawi, Imodium, PSH, Ondřej Brzobohatý, Vojtěch Dyk, Marpo, Ben Cristovao, Celeste Buckingham, Ewa Farna a Jana Kirschner. Objevem mohou být Jelen, Kyanid, Mother's Angels, Slza nebo Voxel. O titul Akce roku se utkají Colours Of Ostrava, Hrady.cz, Kryštof kemp, Rock for People a Trnkobraní. 
    
Zpěvákem roku se v loňském ročníku ankety Žebřík stal Klus a zpěvačkou Anna K. Skupinou roku byli Mandrage, nejlepší album podle hlasujících na internetu natočil rapper Vladimir 518 (Idiot). Kapela Kryštof uspěla v kategorii skladba roku s písní Cesta s hostujícím Tomášem Klusem, lídr Kryštofa Krajčo byl jako herec a autor hudby podepsán pod vítězem kategorie film Křídla Vánoc. 
 
zdroj: ČTK