V Plzni bylo přepadeno zlatnictví

Zlato a peníze v celkové hodnotě jednoho milionu korun odcizili včera dva ozbrojení lupiči v centru Plzně. Hned po otevření, tedy po 09:00, přepadli s pistolí obsluhu obchodu v Sedláčkově ulici. ČTK to zjistila ze zdrojů informovaných o případu. Policie, která po lupičích pátrá, zatím nezveřejnila podrobnosti.

"Na místě padl výstřel, ale zřejmě to nebyla ostrá nábojnice," řekl ČTK zdroj. Loupežné přepadení si nevyžádalo zranění. Lékař pouze ošetřoval psychicky otřesenou prodavačku. Lupiči údajně odcizili kromě zlata z pultů i menší hotovost. Zlatnictví, které už je v místě desítky let, je uzavřeno a jeho majitelé sčítají škody. "Na případu velmi intenzivně pracují kriminalisté," uvedla mluvčí plzeňské policie Hana Jehlíková.

Prodavači z okolních obchodů si ničeho nevšimli. "Vykrádání obchodů je v naší ulici běžné. Stejně jsme dopadli i my. Naposledy se vloupali do prodejny Káva-čaj asi před třemi měsíci," řekl obchodník s módou pro mladé.
 
"Chodí sem krást každou chvíli. Před dvěma měsíci se ale situace trochu zlepšila, začaly tu chodit hlídky strážníků," uvedla prodavačka z knihkupectví. "Na konkrétní službu máme mobilní telefon, ale minimálně deset minut by trvalo, než by sem strážníci došli nebo dojeli. Některé obličeje zlodějů už známe. Ty ani do obchodu nepouštíme," dodala.
 
Prodavačka z další prodejny knih uvedla, že občas vstoupí do krámu skupiny podivných lidí a že se bojí.
 
Podle zdroje ČTK byl o víkendu jeden z pravidelných zlodějů dopaden a je za mřížemi.
 
Roh Sedláčkovy a Solní ulice, dvě minuty pěšky od centrálního náměstí a radnice, byl hodinu po loupeži uzavřen pro vozidla i pěší.
 
zdroj: ČTK