Právě se nacházíte:

V Plzni bude Anděl fest

Pod mottem „Město vytváříme společně!“ proběhne v polovině října třídenní dobrovolnický festival projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. Anděl Fest je festivalem dobrovolnických aktivit s jasným cílem – přispět k opravě, čištění a zkrášlení města Plzeň předtím, než do města v příštím roce zavítají tisíce návštěvníků. 

„Pojďme dát městu více barev, přispějme k lepšímu soužití, k pohodlnějšímu pohybu handicapovaných po městě, informujme o možnostech dobrovolnictví, upravme a otevřme Plzeň světu! Čím více nás bude, tím viditelnější bude výsledek,“ vyzývá Christian Potiron z Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015. 
 
Připojit se k 1. ročníku festivalu ve dnech 17. – 19. 10. 2014 mohou zájemci po přihlášení do projektu Anděl Fest na webových stránkách společnosti Plzeň 2015, a to až do 10. října. „Jako dobrovolník se můžete zapojit na jedné či více vypsaných akcí a pomoci dle vašich zájmů a časových možností. Kromě toho na vás čeká i zajímavý doprovodný program v podobě koncertu, NGO marketu na téma dobrovolnictví, dny otevřených dveří v partnerských neziskových organizacích spojené s dalším programem nebo předávání dobrovolnických cen Křesadlo,“ vysvětluje koordinátorka dobrovolnictví Eva Kraftová.  
 
Anděl Fest je zároveň příležitostí k aktivní účasti na celém programu příštího roku. Jako člen Klubu strážných andělů se můžete podílet jakožto dobrovolník na úspěšné realizaci projektu Plzeň 2015. 
 
Na dobrovolníky čekají v rámci Anděl Festu aktivity, čítající kromě rozmanitých zásahů do veřejného prostoru také sociální a kulturní projekty. Mimo úklidu zeleně, malování podchodů, opravy dětských hřišť a laviček či výroby ramp pro vozíčkáře se bude také obnovovat Zahrada vzpomínek - pomník obětem holokaustu u Staré synagogy, bude se připravovat prostor bývalého depa plzeňských dopravních podniků, kde se v roce 2015 odehraje část hlavního programu. 
 
Ke spolupráci jsme oslovili také zaměstnance místních firem a magistrátu města Plzně, kteří přislíbili svou účast v rámci programu firemního dobrovolnictví.
 
Spoluorganizátory festivalu jsou Správa veřejného statku města Plzně, Dobrovolnická regionální agentura DoRA, Point 14, Totem – RDC, TyfloCentrum Plzeň, o.p.s., Klub Atom (Diakonie), Ledovec, o.s., Ponton, o.s. a další. Veškeré informace, jak se na festival přihlásit, i doprovodný program festivalu najdete na webových stránkách www.plzen2015.cz/andelfest.