V Klatovech roste nový kruhový objezd

Do poloviny září chtějí stavaři dokončit budování nové kruhové křižovatky v Klatovech. Stavba za víc než 33 milionů korun za provozu po etapách postupně roste, řekl ČTK šéf plzeňského Ředitelství silnic a dálnic Zdeněk Kuťák.

Stavba kruhového objezdu na hlavní příjezdové silnici z Plzně do Klatov je důležitá pro otevření novostavby klatovské nemocnice, kterou za víc než miliardu korun staví Plzeňský kraj. Nová kruhová křižovatka je nutná pro to, aby stavební úřad povolil zprovoznění nemocnice plánované na září. Před časem ale hrozilo, že stát nedá na stavbu na státní silnici peníze a rozjezd nové nemocnice se tak zkomplikuje. O uvolnění státních peněz se jednalo skoro dva roky. Nakonec je slíbil letos ministr dopravy Pavel Dobeš.

"Staveniště bylo předané na konci června, teď se naplno pracuje a věnujeme tomu maximální pozornost, abychom stihli termín dokončení v první polovině září," uvedl Kuťák. Celá stavba křižovatky včetně daně přijde na 33,5 milionu korun, z toho podíl státu je 28,4 milionu korun, necelých pět milionů zaplatí na související stavby Plzeňský kraj.
 
Křižovatka umožní bezpečný provoz a napojení nemocnice, ale také by měla sloužit jako zpomalení na vjezdu do Klatov. Silnice má nyní v místě stavby dva jízdní pruhy v obou směrech, na kruhovém objezdu se mají sejít jen do jednoho pruhu.
 
zdroj: ČTK