Turbíny za téměř 900 milionů dodá do Panamy Škoda Power

Společnost Škoda Power navrhne a dodá parní turbíny za 45 milionů dolarů (858 milionů korun) do uhelné elektrárny v Panamě. Serveru Týden.cz to potvrdila mluvčí Škody Power Anna Janelová. Škoda Power kontrakt získala od generálního dodavatele stavby, korejské společnosti SK Engineering & Construction. Škoda Power dodá pro novou uhelnou elektrárnu, která bude stát v panamské provincii Colón, dvě 160megawattové parní turbíny.

Společnost Škoda Power navrhne a dodá parní turbíny za 45 milionů dolarů (858 milionů korun) do uhelné elektrárny v Panamě. Serveru Týden.cz to potvrdila mluvčí Škody Power Anna Janelová. Škoda Power kontrakt získala od generálního dodavatele stavby, korejské společnosti SK Engineering & Construction.

Škoda Power dodá pro novou uhelnou elektrárnu, která bude stát v panamské provincii Colón, dvě 160megawattové parní turbíny. Elektrárna má po dokončení dodávat eletřinu do nedalekého měděného dolu, který vlastní kanadská těžařská společnost Minera Panama, dodal server.
 
Škoda Power je výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, především strojoven parních turbín. Plzeňský podnik v prosinci 2009 koupila za 11,5 miliardy Kč jihokorejská skupina Doosan. Škoda Power s ročními tržbami kolem osmi miliard korun zaměstnává přes 1100 lidí.
 
zdroj: ČTK