Teplotní rekordy začínají střídat bouřky

Tropické počasí s teplotami nad 30 stupňů Celsia v Plzeňském kraji opět pokořilo dosavadní teplotní maxima. Zatím nejvíce z celých západních Čech dnes meteorologové naměřili v Plzni - Bolevci, kde se teplota vyšplhala na 35,2 stupně. Není vyloučeno, že teplota ještě stoupne, řekl ČTK Pavel Kopeček z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Přes Karlovarský kraj dnes odpoledne přišly do Česka první bouřky. Byly ale velmi krátké a bez vážnějších následků.

Bolevecká stanice tak dnes překonala dosavadní regionální západočeský rekord z roku 2000, kdy bylo na stejné stanici naměřeno 33,9 stupně. Dosavadní regionální maximum pro 11. červen dnes také vyrovnala stanice ve Staňkově na Domažlicku. Na ostatních stanicích byly dnes menší teploty, svoje lokální dosavadní maxima ale dnes překonala řada stanic. Například v Karlovarském kraji už naměřená maxima ovlivnila oblačnost a bouřky, řekl Kopeček.
 
Prošly první bouřky, byly ale slabé
 
Přes Karlovarský kraj dnes odpoledne přišly do Česka první bouřky. Byly ale velmi krátké a bez vážnějších následků. Hasiči museli vyjíždět jen čtyřikrát, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.
 
Bouřky do kraje dorazily před 15:00. Ačkoli je doprovázely blesky, srážky byly spíše lokální a hlavně trvaly krátce. "Hasiči třikrát vyjížděli k čerpání vody ze sklepů, v Lokti Nové Sedle a Starém Sedle. Jednou také ke spadenému stromu ve Stráži nad Ohří. Hasiči jsou na místě a mají vše pod kontrolou. Zhoršení stavu nehrozí," doplnil Kasal.
 
Bouřkové mraky postupují od jihozápadu a míří do Ústeckého kraje. Podle meteorologického radaru tam ale slábnou.
 
zdroj: ČTK