Srážka rychlíku a auta zkomplikovala provoz na trati Plzeň-Žatec

Srážka rychlíku a osobního vozu zkomplikovala dnes na zhruba dvě hodiny provoz na železniční trati Plzeň-Žatec. Nehoda se stala kolem 09:30 na přejezdu mezi Horní Břízou a Kaznějovem. Vlaky se opět rozjely po 11:30, cestující mezitím přepravily náhradní autobusy. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. ČTK to řekly mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová a mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková. Řidič z vozu utekl, policie ho hledá.

"Jednalo se o rychlík, který jel z Mostu do Plzně. Náhradní autobusovou dopravu jsme měli za osobní vlaky v úseku Horní Bříza-Kaznějov a za rychlík v úseku Plzeň-Plasy," uvedla Pistoriusová.
 
Podle policejní mluvčí Ivany Telekešová se nehoda stala v místech nazvaných u Obory, na boční silnici. Řidič osobního vozu Škoda Felicie z automobilu utekl, policisté prohledávají okolí. "Pokud by někdo v oblasti viděl prošedivělého muže v růžové košili, středně vysoké postavy, žádáme, aby volal na linku 158," uvedla mluvčí. Současně policie hledá řidiče dodávky tmavé barvy s bílými a červenými nápisy, která stála před přejezdem. Řidič felicie ji předjížděl. Je možné, že muž v dodávce odvezl řidiče felicie například do nemocnice. Příčinu nehody policisté vyšetřují. Zjišťují mimo jiné, zda fungovalo zabezpečení přejezdu.
 
zdroj: ČTK