Soutěž Kompas rozhodla o nejoblíbenějších turistických místech

Rozhledna na Zadově, krytý most v Lenoře a muzeum loutek ve Svatém Janě nad Malší. To jsou nejoblíbenější turistická místa, podpořená dotacemi z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) v Jihočeském kraji. V Plzeňském kraji to jsou zámek v Boru, rozhledna na Sedle a sportovně rekreační areál v Kralovicích. Tak rozhodli účastníci letošní soutěže Kompas, která se konala letos v létě a její podstatou bylo navštěvovat turistické objekty, podpořené prostřednictvím ROP Jihozápad.  

Soutěž Kompas pořádal Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad už pátým rokem. Letos to bylo s podtitulem „Navštiv projekty ROP Jihozápad!“ „Do soutěže se mohl zapojit prakticky kdokoli. Stačilo, když navštívil alespoň jedno z deseti vybraných míst, které bylo podpořeno financemi z ROP Jihozápad a zapojil se do slosování o hodnotné ceny,“ uvedl Karel Hron, pověřen vedením Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Soutěž probíhala od 1. 7. do 31. 8. a zájem o ni se oproti loňsku o něco zvýšil. „Přijali jsme celkem 1193 soutěžních hlasů, což je o 127 více než v roce 2015. Důvodem je i počasí, které bylo během prázdnin příznivé. Do soutěže se zapojili někteří jednotlivci i rodiny už poněkolikáté. Často se s námi dělí o své cestovatelské zážitky, z čehož máme velkou radost,“ řekl Karel Hron.

Po dobu trvání soutěže probíhalo každý týden slosování, v rámci nějž mohli soutěžící vyhrát hodnotné ceny z dílny ROP Jihozápad a partnerů soutěže. Na celkem 58 soutěžících čekaly například knihy, deky, záložní baterie, termohrnky, svítilny, lékárničky ale i volné vstupenky na vybraná místa. „Počátkem září pak proběhlo hlavní slosování, kdy jsme ze všech přijatých hlasů vybrali pět výherců. Těmi jsou Adam Prchlík, který získává GoPro kameru, Edita Šiborová, která si odveze sportovní hodinky s GPS, Tomáš Horák vyhrává navigaci do auta, Jan Steinbauer si bude moci zpříjemnit volný čas čtečkou knih a Pavlína Novotná se může těšit na iPod shuffle, který slouží k poslechu hudby. Tito výherci si své výhry vyzvednou na Úřadě Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad v Českých Budějovicích, kde 27. 9. proběhne slavnostní vyhlášení a předání cen,“ sdělil místopředseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Jihočeského kraje Jaromír Slíva. 

„Absolutně nejvyšší počet hlasů v soutěži zaznamenaly zámek v Boru, rozhledna na Sedle a sportovně rekreační areál v Kralovicích. Tyto projekty a jejich realizátory oceníme na slavnostním vyhlášení vítězů 17. října v Nepomuku,“ doplnil předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner.