Škoda Transportation vyhrála tendr na servis tramvají v Cagliari

Škoda Transportation zvítězila v tendru na kompletní servis tramvají v italském Cagliari. Zajistí servisní činnosti po dobu pěti let za 87 milionů korun s opcí na dalších pět let. Škodovka na Sardinii v minulých letech dodala devět nízkopodlažních tramvají a 16 trolejbusů. ČTK to řekla mluvčí strojíren Lubomíra Černá. 

"Zajištění dlouhodobé údržby našich vozidel je jednou z priorit Škody Transportation. Škodovka totiž není jen výrobcem moderních vozů, ale také se snaží postarat o to, aby všechna její vozidla měla nadstandardní životnost a bylo o ně perfektně postaráno," řekl ředitel servisu Škody Transportation Martin Hrubý. 
    
Škoda Transportation dodala do Cagliari v roce 2004 devět nízkopodlažních obousměrných tramvají. "Od té doby byly pravidelně a řádně udržovány v místním depu servisními pracovníky Škody," řekla mluvčí. Původní smlouva na běžnou údržbu byla spojená se smlouvou na dodání vozidel. Po jejím vypršení byla vyhlášena nová veřejná obchodní soutěž, kterou plzeňské strojírny vyhrály. 
    
"Zakázka na full servis zahrnuje denní údržbu tramvají Škoda 06T po dobu pěti let s opcí na dalších pět let. Součástí jsou pravidelné kontrolní prohlídky, střední opravy a velká oprava při najetí 600.000 kilometrů," uvedl manažer prodeje Škody Transportation Patrizio Bruno Scuderoni. 
    
"Full servis provádíme na všech 100 tramvajích v Plzni. V současnosti jde o zcela standardní požadavek zákazníků a budeme jej dělat u nových zakázek v maďarské Miškolci nebo v turecké Konye. Garanční servis provádíme například v Praze, Vratislavi nebo Rize," dodal Hrubý. 
    
Pětičlánkové tramvaje Škoda 06T jsou třicet metrů dlouhé a pojmou přes 300 cestujících. Mají úzký rozchod 950 milimetrů, který je o téměř půl metru menší než v ČR. V případě výpadku umožňují bateriový dojezd. Navíc na každé straně vozu jsou dvoje dvoukřídlé dveře s elektromechanickou výsuvnou nájezdovou plošinou, která umožňuje snadný nástup a výstup i cestujícím se sníženou pohyblivostí. 
    
Škodovka dodala do hlavního města Sardinie také 16 nízkopodlažních moderních trolejbusů. Do Itálie ještě dodala kompletní výzbroj a další zařízení pro 45 nových římských trolejbusů. Pro italskou firmu OFV pak vyrobila výzbroj a podvozky pro elektrické příměstské jednotky. 
 
zdroj: ČTK