Ski areály v Plzeňském kraji hlásí před víkendem výborné podmínky

Výborné podmínky pro sjezdaře i běžkaře hlásí před víkendem střediska v západočeské části Šumavy. Sněhu je dostatek, tratě ve ski areálech i v terénu pro běžkaře jsou upravené. Až na výjimky fungují všechny areály. Lákají na jízdu v prachovém sněhu i většinou jen minimální fronty u vleků, řada z nich také připravila na víkend doprovodný program, zjistila ČTK od provozovatelů. 

"Na našich sjezdovkách leží 60 až 90 centimetrů prašanu, dnes čerstvě připadlo dalších deset centimetrů. Sedačková lanovka a všechny vleky jsou v provozu, stejně jako sjezdovky, snowpark a dětské hřiště," uvedl Vladimír Kasík, spolumajitel Špičáku, největšího lyžařského střediska v západočeské části Šumavy. Podle něj se v tomto týdnu zatím lyžuje bez čekání, každý den jezdí také skibus, který sváží zdarma lyžaře ze vzdálenějších parkovišť u hotelů Horizont, Karl a Kaskády. 

Na sobotu přichystal Špičák pro děti lyžování zdarma. "Jízdenky na vleky jsou pro ně připraveny od 09:00 do 12:30 v prostoru u lanovky, získají je za účast v takzvaném Špičáckém pětiboji, který zvládne každý," dodal Kasík. Prázdniny v sobotu začínají dětem ze třech okresů Plzeňského kraje, a sice Plzně-města, jihu a severu. 

Na lyže lákají i další střediska v kraji, například v Kašperských Horách. "Včera (ve středu) nám napadla nová vrstva sněhu. Svah je upraven a podmínky pro lyžování jsou výborné," uvedli provozovatelé. Deset centimetrů přírodního sněhu, který doplnilo 40 centimetrů technického, hlásí Ski Areál Kocourov, který leží sedm kilometrů od Klatov ve směru na Horažďovice. Současně zve na páteční maškarní na sněhu. 
    
Výborné podmínky čekají na horách i běžkaře. Například na Železnorudsku aktuálně leží od 35 do 90 centimetrů sněhu v nejvyšších polohách. Pozor by si běžkaři měli dát při sjezdu z Polomu na Debrník, kde je ve spodní části vytáté místo. V těsné blízkosti ski areálu na Špičáku je upraven asi tříkilometrový okruh pro klasiku i skating. 
    
Modravsko má přes 50 centimetrů sněhu na Modravě a více než metr na Březníku. Stopy byly upraveny ve středu, k dispozici je několik tras, také byl upraven malý okruh s jednou stopou před infocentrem pro začátečníky a děti. Jeho délka je asi 800 metrů. Podrobné informace jsou na webu
 
zdroj: ČTK