Řidič kamionu boural na Domažlicku, byl opilý a měl být ve vězení

Ve věznici skončil devětapadesátiletý řidič nákladního vozu, který ve středu ve Staňkově na Domažlicku odjel z místa dopravní nehody. Muž vozem narazil na stěnu v železničním podjezdu, dechová zkouška, kterou postoupil o chvíli později, ukázala, že řídil opilý. Policisté také zjistili, že by řidič správně měl být ve vězení. ČTK dnes o případu informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

"Událost se stala krátce po 11:00 v ulici Husova. Řidič při průjezdu pod železnicí neodhadl výšku vozidla a pravou stranou kabiny a návěsu zachytil o kamennou zeď. Poté vycouval na nejbližší odbočku, tam se otočil a jel do ulice Nádražní," uvedla.
 
Muž sice zastavil v Nádražní ulici, ale podle Brožové to bylo kvůli poruše na voze. Dechová zkouška ukázala, že má 2,47 promile alkoholu v krvi. Opakované měření ukázalo 2,80 promile alkoholu v krvi řidiče. "Policisté navíc zjistili, že na muže je vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Byl proto po nezbytných policejních úkonech převezen do věznice Plzeň - Bory," dodala Brožová.
 
Podle dostupných informací soud potrestal muže za loupež třemi lety vězení.
 
zdroj: ČTK