První bílý klokánek se jmenuje Jumpy

Bílý klokan v plzeňské zoo má první mládě.  

První klokan žil v plzeňské zoo v polovině 60. let. Byl to klokan rudokrký. V roce 1977 se na pět let objevuje pod zavádějícím názvem „klokan stepní“ vzácný klokan uru. Od roku 1993 nechybějí klokani dodnes, to se znovu objevuje klokan rudokrký, je tedy chován v Zoo Plzeň nepřetržitě 25 let. V českých oborách se tento druh objevoval již v 19. století, je to otužilý a často chovaný druh. Ve větším množství druhů a kusů jsou v plzeňské zoo klokani chováni posledních 20 let. Současná kolekce má úctyhodných 9 druhů ve třech velikostních stupních. Klokaní trpaslíky (klokánek krysí a králíkovitý), středně velké druhy (klokan rudokrký a uru) i giganty jako klokan obrovský a rudý.

Málo chovanými druhy je klokan bažinný a novoguinejský klokan uru; poprvé v ČR jsou od roku 2016 chováni i klokani velcí.

V červnu 2017 přicestoval ze zlínské zoo albín klokana rudokrkého a je k vidění s klasicky zbarvenými kolegy ve společné expozici v blízkosti výběhu šimpanzů a psů dingo. Je to samice, které se na jaře 2018 narodilo první mládě. V dubnu již vykukuje z vaku.

Klokani jsou známi nízkou porodní hmotností mláďat (1-2 g) a péčí matky o 3 různě stará mláďata najednou.

Mládě pokřtila 25.4. náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje paní JUDr. Marcela Krejsová.

Mládě dostalo jméno Jumpy (jeho pohlaví ještě není známo), dosud bezejmenná matka se ode dneška jmenuje Albína.

http://zooplzen.cz