Při nehodě na Plzeňsku zemřel člověk, další byli zraněni

Jeden člověk zemřel a další tři lidé utrpěli zranění při úterní ranní nehodě dvou osobních aut na silnici první třídy u Horní Lukavice na Plzeňsku. Policie pátrá po dalším údajném účastníkovi nehody, řekly ČTK mluvčí hasičů Pavla Jakoubková a policie Ivana Telekešová. 

Jeden člověk zemřel a další tři lidé utrpěli zranění při úterní ranní nehodě dvou osobních aut na silnici první třídy u Horní Lukavice na Plzeňsku. Policie pátrá po dalším údajném účastníkovi nehody, řekly ČTK mluvčí hasičů Pavla Jakoubková a policie Ivana Telekešová. Hlavní silnice z Plzně na Klatovy byla v místě nehody v obou směrech několik hodin uzavřená, po 9:00 se doprava obnovila.

Nehoda se stala podle Jakoubkové asi 300 metrů před Horní Lukavicí, na hlavním tahu z Plzně do Klatov. "Jedno vozidlo zůstalo na silnici, druhé po nárazu skončilo v příkopě," uvedla. Na místo letěl i vrtulník záchranářů, nakonec ale nikoho do nemocnice neodvezl. "Pohřešujeme jednoho účastníka a v součinnosti s policií prohledáváme okolí," řekla Jakoubková. Podle Telekešové policie stále hledá jednoho člověka, údajně řidiče jednoho z aut. Zda se některý z účastníků nehody opravdu z místa ztratil, ukáže další vyšetřování všech okolností a příčin nehody.
 
zdroj: ČTK