Při hromadné nehodě aut na D5 zemřel na Plzeňsku člověk

Hromadná nehoda šesti osobních a jednoho nákladního auta uzavřela dnes ráno dálnici D5 na Plzeňsku. Při nehodě jeden člověk zemřel, řekla ČTK policejní mluvčí Ivana Jelínková. Řídící důstojník hasičů Jan Hora doplnil, že další tři lidé se při nehodě zranili, zdravotníci je odvezli do nemocnice. Na místě přistával také záchranářský vrtulník.  

Podle mluvčí záchranné služby Lenky Ptáčkové na místě nehody zemřela žena, jednoho vážně zraněného muže převezl vrtulník do plzeňské fakultní nemocnice, další dvě ženy odvezli záchranáři na traumacentrum nemocnice pozemní cestou. Muž i dvě ženy utrpěli poranění končetin i hrudníku. Podle záchranářů byli zhruba ve středním věku. Při transportu do nemocnice byli při vědomí.
 
Nehoda se stala po 6:15 na 104. kilometru dálnice ve směru z Rozvadova na Prahu. Dálnice je uzavřena od 107. kilometru a motoristé se mohou zpět na dálnici vrátit na stém kilometru - exit Heřmanova Huť. Uzavření dálnice by mohlo trvat podle prvních předběžných odhadů zhruba do 10:30, řekla Jelínková. Policie zatím vyloučila alkohol v dechu řidičů, kteří se mohli na místě dechové zkoušce podrobit. U řidiče, který utrpěl těžká zranění, nařídili policisté provést test na alkohol krevním testem, doplnila policejní mluvčí.
 
Po dešti byla dálnice v místě nehody mokrá. Příčiny a okolnosti nehody zjišťuje policie.
 
zdroj: ČTK