Prezident Zeman navštíví příští týden Plzeňský kraj

Prezident Miloš Zeman přijede příští týden na třídenní cestu po Plzeňském kraji. Většinu regionů už prezident po svém zvolení navštívil. Návštěva Plzeňského kraje byla původně plánovaná na konec minulého roku, kvůli rekonvalescenci prezidenta po zranění kolene se přesunula na 14. až 15. května. Zeman má v Plzeňském kraji na programu zejména setkání s občany na náměstích několika měst, debatu se studenty a návštěvu dvou podniků, řekla ČTK mluvčí krajského úřadu Alena Marešová. 

"Prezident se během své cesty setká nejen s představiteli kraje, měst a obcí, poslanci a senátory, ale především s občany. Veřejná setkání s občany se uskuteční na náměstích v Plzni, Přešticích, Klatovech, Sušici, Horažďovicích, Tachově a v Rokycanech," vyjmenovala mluvčí. Detaily návštěvy se ještě dolaďují. 
    
První den stráví prezident v Plzni. Návštěvu zahájí setkáním se zástupci kraje v budově hejtmanství, pak zamíří na Západočeskou univerzitu, kde bude zhruba půl hodiny besedovat se studenty. Odpoledne si prohlédne závod Škoda Transportation, v budově historické radnice se setká s představiteli města, krátce zavítá do katedrály svatého Bartoloměje a od 17:30 bude hovořit s občany na náměstí Republiky. 
    
Ve čtvrtek vyjede prezidentská kolona na Klatovsko. První zastávka bude ještě na jižním Plzeňsku na náměstí v Přešticích, kde se prezident setká s představiteli obce a s občany, podobná setkání ho ve čtvrtek čekají ještě v Klatovech, Sušici a v Horažďovicích. Ve čtvrtek přijede také manželka prezidenta Ivana Zemanová, která bude mít oddělený program v doprovodu manželky hejtmana Plzeňského kraje Petry Šlajsové. Ve večerních hodinách si prezidentský pár prohlédne společnost Bohemia Sekt ve Starém Plzenci. 
    
Třetí den návštěvy zahájí prezident setkáním přestaviteli a občany Tachova a poté Rokycan. Návštěva skončí odpoledne tiskovou konferencí na zámku Zbiroh na Rokycansku. 
 
zdroj: ČTK