Policista z Plzně zřejmě zabil manželku, je nebezpečný a na útěku

Policie stále intenzivně hledá nebezpečného pachatele, pětatřicetiletého policistu z Plzně. Miloš Babyka pravděpodobně zabil svou manželku, je na útěku, může být ozbrojený. ČTK to dnes řekla Radka Sandorová z Generální inspekce bezpečnostní sborů (GIBS). Muž zřejmě ženu pobodal. 

"Pachatel může být ozbrojen a i nadále je schopen násilného jednání, z tohoto důvodu se v žádném případě nepokoušejte pachatele zadržet sami," varovala inspekce občany. Žádá je ale o jakékoliv informace, které by mohly pomoci s dopadením pachatele. Lidé mohou volat na telefonní číslo 974 839 734, na linku 158 nebo se mohou obrátit na nejbližší policejní hlídku. 
    
"Do současné chvíle nebyl muž zadržen. Generální inspekce je připravena na zásah na celém území republiky, posílili jsme také výkon služby a v pohotovosti je speciální taktická skupina," uvedla dnes v 19:30 Sandorová. Inspekce nadále úzce spolupracuje s policií.
    
Odmítla uvést, jakým způsobem pachatel čin provedl, žena ale zemřela. Mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková ČTK řekla, že záchranáři dnes v Plzni nevyjížděli ke střelnému zranění. Zasahovali však před polednem u případu pobodané ženy, kterou převezli do fakultní nemocnice. Bylo to v Sokolovské ulici na sídlišti Lochotín. Mluvčí nemocnice Gabriela Levorová ČTK potvrdila, že pobodaná žena byla přijata do nemocnice v kritickém stavu a krátce nato zemřela. Podle zatím neověřených informací ležela napadená před bytem, kde ji našli sousedé. 
    
Panelový dům v Sokolovské ulici policie obehnala páskami. Na místě byli také hasiči. Nad sídlištěm odpoledne přelétával policejní vrtulník, poté se přesunul směrem k soustavě boleveckých rybníků na okraji Plzně a létal také nad oblastí Třemošné u Plzně. "Jsou přijata veškerá opatření, ale z taktických důvodů k nim teď informace poskytnout nemohu," uvedla odpoledne Sandorová. 
    
Hledaný policista je podle ní 190 centimetrů vysoký, má sportovní postavu a černé krátce střižené vlasy. Naposledy byl viděn v tmavém triku s krátkým rukávem a v dlouhých tmavých riflích. 
    
Generální inspekce vyšetřuje také případ z Ústí nad Labem, kde byli na začátku srpna nalezení mrtví manželé, kteří pracovali u policie. Policista podlehl střelnému zranění, příčinu smrti jeho ženy policie nezveřejnila. 
 
zdroj: ČTK