Policie dopadla muže, který polil v Plzni mladou ženu kyselinou

Kriminalisté dopadli a obvinili muže, který loni v listopadu polil v Plzni kyselinou pětadvacetiletou ženu. Žíravina jí poleptala obličej včetně očí a nohy i paže, údajně kyselinu také částečně polkla. Žena se stále léčí a má bolesti. Policisté zadrželi muže v pondělí, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Ivana Telekešová. Podle informací ČTK jde zřejmě o přítele mladé ženy.

"Zahájili jsme trestní stíhání osoby pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu. V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněnému odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest," uvedla mluvčí. Další informace bude podle ní v příštích dnech poskytovat výhradně plzeňské krajské státní zastupitelství.
 
Podle serveru tn.cz se nyní čeká na rozhodnutí soudu, zda obviněný muž půjde do vazby. Útočník napadenou velmi dobře znal a jeden čas patřil mezi její nejbližší, uvedl tn.cz.
 
Brutální útok se stal loni 18. listopadu kolem 08:00 v městské části Lobzy. Pachatel na ženu zaútočil ve chvíli, kdy nasedala do vozu. Napadená skončila v kritickém stavu v nemocnici, utrpěla velmi závažná poranění.
 
V souvislosti s případem se objevilo několik teorií o možném pachateli. Podle jedné z nich jím mohl být cizinec nebo cizinka. Žena údajně pracovala u agentury, která pro zahraniční zájemce zajišťovala práci. Mluvilo se také o bývalém partnerovi - taxikáři, u něhož policie loni v prosinci provedla domovní prohlídku.
 
Napadená žena už podle informací ČTK podstoupila několik plastických operací. Kvůli finančně náročné léčbě její rodina vyhlásila veřejnou sbírku.
 
zdroj: ČTK