Plzeňský kraj obnoví zrušenou zubní pohotovost na Klatovsku

Plzeňský kraj od února obnoví zubní pohotovost na Klatovsku a Domažlicku, kterou původně od ledna zrušil. Pacienti z celého Plzeňského kraje tak musejí zatím vyhledat jedinou zubní pohotovost v regionu - na poliklinice na Denisově nábřeží v Plzni. Od února začne znovu v dosavadním režimu fungovat pohotovost i na Klatovsku a Domažlicku. Dohodli se na tom zástupci Plzeňského kraje a Oblastní stomatologické komory Klatovy - Domažlice, sdělila ČTK mluvčí kraje Alena Marešová. 

Zrušení pohotovosti, kterou dosud na Klatovsku a Domažlicku drželi o víkendech střídavě zubní lékaři ve svých ordinacích, zejména mimoplzeňští pacienti nelibě nesli. Na internetu založili petici, kterou za dva dny podepsalo na 240 lidí. Kraj se totiž původně se zubaři z Klatovska a Domažlicka na hrazení pohotovosti nedohodl. 
    
Na dnešním jednání kraj a zubaři dohodli obnovení pohotovosti. Od 1. února bude o víkendech a svátcích od 8:00 do 12:00 vždy v jedné ze zubních ordinací na Klatovsku nebo na Domažlicku. Informace o aktuální službě budou na webech České stomatologické komory, krajského úřadu a Klatov. "Od 1. září bude zubní pohotovost fungovat na jednom místě, a to v nově otevřené stomatologické ordinaci v Klatovské nemocnici. Novinkou bude také rozšířená ordinační doba od 8:00 do 14:00 o víkendech a svátcích," doplnila Marešová. 
    
Beze změny zůstává zubní pohotovost na Denisově nábřeží v Plzni, která slouží obyvatelům celého kraje každý všední den od 18:00 do 6:00 a o víkendu a svátcích celých 24 hodin. 
 
zdroj: ČTK