Penny Market v Plzni, kde byly stopy po hlodavcích, už je otevřen

Obchodní řetězec Penny Market dnes ráno znovu otevřel svoji prodejnu v Plzni na Borech, kterou ve středu uzavřely Česká obchodní inspekce a Státní zemědělská inspekce (SZPI) kvůli nálezu myších exkrementů u palet s moukou, olejem a mlékem. Přítomnost myší nebyla shledána, řekl dnes ČTK mluvčí Penny Marketu Daniel Novotný. Kde se vzal na prodejně myší trus, nevysvětlil. 

SZPI prodejci uložila, aby zajistil deratizaci a sanitaci prodejní plochy i zázemí a zabezpečil provozovnu před průnikem škůdců. 
    
"Splnili jsme všechna uložená opatření. Jejich provedení zkontrolovala SZPI dnes v 07:00 a poté byla prodejna otevřena," uvedl Novotný. Podle něj už firma prováděla v lednu a únoru preventivní deratizaci ve všech 350 prodejnách v ČR. "Preventivní deratizaci děláme standardně každoročně na jaře a na podzim. Tento rok jsme jí vzhledem vzhledem k teplé zimě realizovali už v lednu a únoru," uvedl. 
    
Inspektoři nařizují obchodníkům likvidaci zboží, které hlodavci okousali nebo znečistili. "Nevím o tom, že bychom v souvislosti s preventivní deratizací likvidovali nějaké potraviny," řekl Novotný. Obchodní řetězec zatím nemá informace o tom, zda s ním bude vedeno správní řízení. "O tom rozhodne SZPI," řekl Novotný. Sankce pro prodejce by se mohly pohybovat od desítek do stovek tisíc korun. Myši se mohou dostat do obchodů se zbožím dovozeným z centrálního skladu nebo dodavateli. 
 
zdroj: ČTK