Omezení dopravy z důvodu rozsvícení vánočního stromu

Z důvodu rozsvícení vánočního stromu na plzeňském náměstí Republiky bude o první adventní neděli dopravní omezení v centru západočeské metropole.  

„V neděli 2. prosince bude od půlnoci ze soboty až do 20:00 hodin platit zákaz parkování podél celého náměstí včetně parkoviště před radnicí,“ informuje Marie Fialová ze Magistrátu města Plzně. „A od 15 do 19 hodin pak zítra bude náměstí úplně uzavřeno pro dopravu,“ dodává s tím, že omezení se týká i autobusových linek městské hromadné dopravy číslo 20 a 33, které budou odkloněny do sadů Pětatřicátníků. „Tramvajové linky číslo 1 a 2 budou jezdit bez omezení,“ dodává Fialová.

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky je tradiční akce s několikahodinovým programem, která každoročně přiláká tisíce lidí. Program v neděli začíná v 16 hodin vystoupením Třemošenského laskavého orchestru TREMOLO a dětského sboru Kvíčaly, pokračuje koncertem Tria Ivana Audese se Soňou Hanzlíčkovou Borkovou; vystřídá je dětský pěvecký sbor Mariella a folklorní soubor Jiskra. Po slovu primátora a biskupa a rozsvícení stromu následuje program členů Divadla J. K. Tyla v Plzni. Na náměstí Republiky se až do 23. prosince konají vánoční trhy s každodenním zábavným programem. Vždy v 17 a 18 hodin troubí ponocný.