Nosorožec Maruška oslavila 2. narozeniny

Samičce nosorožce indického Marušce jsou už neuvěřitelné 2 roky. Oslava s dortem, který tradičně připravují chovatelé nosorožců, proběhla v den narozenin 2.2. 

Je to jeden z nejpozoruhodnějších odchovů v historii a nejpopulárnějších zvířat. Přesto, že není stanoveno datum budoucího odjezdu, za rok už bude dle pravidel v chovu těchto zvířat skoro jistě v jiné zoo. Když se narodila vážila 55 kg, počátkem ledna však již měla 1070 kg. Kmotrem – křtitelem se stal v roce 2014 Alice Cooper.  Po několika desítkách nosorožců čtyř druhů v královédvorské zoo a třech samečcích nosorožce tuponosého v Zoo Ústí nad Labem, je Zoo Plzeň třetí zoologickou zahradou v ČR, která rozmnožila jakýkoliv druh nosorožce.
 
V ČR se dosud narodila 4 mláďata nosorožce indického, z nichž 3 byla odchována. Maruška přišla na svět po 17leté pauze.  Trio Baabuu, Manjula a Maruška jsou jediní nosorožci indičtí v ČR v současnosti. V Evropě žije nyní ve 27 zoo celkem 71 indických nosorožců. V roce 2014 se v Evropě narodila 3 mláďata, v roce 2015 potom 4.
 
K narozeninám jí přišli poblahopřát pan primátor města Plzně Martin Zrzavecký se svým náměstkem panem Pavlem Kotasem a také zástupci společnosti Bushman, která je jedním z jejich patronů.

http://www.zooplzen.cz/