Německá policie žádá Čechy o pomoc kvůli vraždě u dálnice A44

Německá policie žádá české občany o pomoc v souvislosti s objasňováním vraždy, která se stala 7. října v areálu motorestu na dálnici A44 u Diemelstadtu ve spolkové republice Hessensko. V ranních hodinách tam byl zastřelen Ryszard Fudala, policii zajímá, zda ho někdo v době před vraždou viděl i zda se někdo z Čechů nestal právě na dálničním úseku u motorestu obětí loupežného přepadení. ČTK o výzvě německé policie informovala policejní mluvčí Ivana Jelínková.

"Státní zastupitelství Kassel vypsalo odměnu 5000 eur (139.000 Kč) za údaje, které povedou k dopadení pachatele," uvedla.
 
Událost se stala v areálu motorestu Biggenkopf Nord na dálnici A44 u Diemelstadtu ve směru na Dortmund. Policii by mohl pomoci každý, kdo viděl Fudalu v pondělí 6. října nebo v úterý 7. října nebo viděl jeho autotransportér s polskou poznávací značkou KR - FU 96 včetně naloženého přívěsu se značkou KR - PL 21. O informace kriminalisté žádají občany, kteří byli v úterý 7. října od půlnoci do 06:00 v areálu motorestu, zpozorovali a všimli si tam něčeho podezřelého, a to i na dálnici A44 mezi Kasselem a Dortmundem.
 
zdroj: ČTK