Nehoda u Holýšova si vyžádala jeden život a šest zraněných

Jeden člověk zemřel a několik lidí se v pátek odpoledne vážně zranilo při nehodě tří osobních aut mezi Holýšovem a Ohučovem na Domažlicku. Nehoda zablokovala dopravu na hlavním tahu z Plzně na Domažlice, řekla ČTK domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. Podle původních informací policie utrpělo zranění šest osob, mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková potvrdila zranění pěti lidí.

Podle předběžných informací zřejmě osobní auto se čtyřmi cizinci jedoucí ve směru na Holýšov předjíždělo, řidič se ale nestihl včas zařadit do svého pruhu a narazil do protijedoucího vozu. V autě, které předjíždělo, se podle Ptáčkové zranili tři muži a jedna žena ve věku kolem 25 let. Třiačtyřicetiletý řidič protijedoucího auta na místě zemřel, jeho devětatřicetiletou spolujezdkyni dopravil vrtulník s mnohočetnými vážnými zraněními do nemocnice. V třetím autě, které se zřejmě k nehodě jen připletlo, se nikdo nezranil.

Cizince zdravotníci převezli s různě vážnými poraněními nohou, hrudníku a břicha do nemocnic v Plzni a v Domažlicích, dodala Ptáčková.

zdroj: ČTK