Nehoda na Plzeňsku si vyžádala dva životy a čtyři lidé se zranili

Dva lidé v neděli večer zemřeli při dopravní nehodě nedaleko Všerub na severním Plzeňsku. Na hlavním tahu na Karlovy Vary zde v několika kolizích havarovalo celkem pět osobních aut. Další čtyři osoby se při nehodě zranily, řekli ČTK hasiči, policie a záchranáři.

"Dvě osoby zemřely, do nemocnice jsme přepravili k dalšímu ošetření tři zraněné děti a jednoho dospělého," upřesnila mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková. Jejich zranění by podle ní neměla být příliš vážná. Na místě zasahoval vrtulník a tři sanitky.

Podle policejní mluvčí Dany Ladmanové je kvůli nehodě silnice v místě stále uzavřená, policejní hlídka směřuje dopravu na objízdnou trasu. První kolize se nejspíš stala, když do dráhy automobilu značky Chevrolet vběhla srna. Vozidlo Hyundai, které jelo za Chevroletem, stihlo zabrzdit, ale do něj zezadu narazila Škoda Octavia. Nárazu do ní se zezadu zřejmě chtěl vyhnout řidič dalšího vozu a vybočil do protisměru, kde se ale čelně střetl s dalším osobním autem. Obě osoby zemřely právě při čelní srážce. Příčiny a míru zavinění policie šetří.

zdroj: ČTK