Na Špičáku se lyžuje bez front

Až 55 centimetrů sněhu leží na sjezdovkách šumavského Špičáku po připadnutí téměř 30 centrimetrů přírodního prašanu. Středisko navíc některé partie znovu technicky zasněžovalo. Znamená to otevření dalších tratí v největším lyžařském areálu Plzeňského kraje. 

„V celé délce otvíráme Slalomovou, horní polovinu modré Turistické a kompletně celý areál pro děti začátečníky pod hotelem Sirotek," řekl provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Ještě pár centimetrů přírodního sněhu potřebuje nejprudší česká sjezdovka Šance a jeden z horních úseků U Zalomeného, její druhá polovina ve spodní části je sjízdná.

„Stále se lyžuje absolutně bez front. Také víkendové lyžařské kurzy začínají až příští týden, takže počasí i zcela volná kapacita sjezdovek jsou nyní u nás pro lyžaře optimální," dodal Kasík. Na rodinné Spodní Šanci se mimo každodenní měření rychlosti nebo slalomu na čas koná v pátek a sobotu od 18:30 hod. večerní lyžování.

Celý víkend si na Špičáku lidé mohou zdarma vyzkoušet a otestovat lyže, brýle, helmy, ale i další vybavení na lyže nebo do hor. Jde například o akční kamery - lidé si mohou natočit svoji jízdu a hned na místě obdrží její záznam.