Na Špičáku se lyžuje bez front

5. 01 2017 | Až 55 centimetrů sněhu leží na sjezdovkách šumavského Špičáku po připadnutí téměř 30 centrimetrů přírodního prašanu. Středisko navíc některé partie znovu technicky zasněžovalo. Znamená to otevření dalších tratí v největším lyžařském areálu Plzeňského kraje. 

„V celé délce otvíráme Slalomovou, horní polovinu modré Turistické a kompletně celý areál pro děti začátečníky pod hotelem Sirotek," řekl provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Ještě pár centimetrů přírodního sněhu potřebuje nejprudší česká sjezdovka Šance a jeden z horních úseků U Zalomeného, její druhá polovina ve spodní části je sjízdná.

„Stále se lyžuje absolutně bez front. Také víkendové lyžařské kurzy začínají až příští týden, takže počasí i zcela volná kapacita sjezdovek jsou nyní u nás pro lyžaře optimální," dodal Kasík. Na rodinné Spodní Šanci se mimo každodenní měření rychlosti nebo slalomu na čas koná v pátek a sobotu od 18:30 hod. večerní lyžování.

Celý víkend si na Špičáku lidé mohou zdarma vyzkoušet a otestovat lyže, brýle, helmy, ale i další vybavení na lyže nebo do hor. Jde například o akční kamery - lidé si mohou natočit svoji jízdu a hned na místě obdrží její záznam.
 

 

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO