Na český golfový turnaj žen přijedou i evropské hvězdy

Turnaj žen Pilsen Golf Masters 2013 na hřišti Dýšina u Plzně bude od 9. do 11. srpna konfrontací světového a evropského golfu. Vedle již ohlášených hvězd americké LPGA nebudou chybět na akci série Ladies European Tour ani bývalé jedničky starého kontinentu. 

Podle přihlášek se již na Dýšinu zapsaly Becky Brewertonová z Walesu, Gwladys Noceraová z Francie či Lee-Anne Paceová JAR, která už letos vyhrála turnaj LET v Turecku, a také doživotní členka tour Trish Johnsonová z Anglie. 

Již dříve organizátoři ohlásili, že přijedou i hráčky americké LPGA a mezi nimi bývalá světová jednička z roku 2010 Japonka Ai Mijazatová, korejská golfistka Pak Se-ni, neteř Tigera Woodse Cheyenne a nejspíše i dcera tenisty Ivana Lendla Isabelle. 
    
Turnaj využívá toho, že se přesunul z června do srpna a hraje se týden po ženském majoru British Open a před Solheim Cupem, obdobou mužského Ryder Cupu. 
    
S elitní konkurencí by měla změřit síly i nejlepší Češka Klára Spilková, letos osmá v Maroku, která se zatím nepřihlásila, ale čas má až do 24. července. Startovního pole turnaje s dotací 250 tisíc eur (asi 6,3 milionu korun) se rozroste na 132 hráček, jelikož pořadatel by měl k 11 divokým kartám získat dalších šest od LET pro amatérky. 
    
Diváci si mohou kupovat lístky v předprodeji Ticketpro, nebo je získat zdarma při startu v amatérské sérii Pilsen Golf Masters Tour 2013. Vstupenka bude platit i jako volná jízdenka na vlakové spoje z Prahy a Plzně a na rockový koncert skupiny Portless v rámci slavnostního zahájení v Plzeňském pivovaru ve středu 7. srpna. 
    
Přenos z Dýšiny bude v sobotu i při nedělním finále vysílat ČT Sport. 
 
zdroj: ČTK