Muže se 170 gramy semtexu zadrželi policisté v Plzni

Policisté v Plzni zadrželi minulý týden muže, který měl 170 gramů černé plastické trhaviny semtex. Výbušninu chtěl údajně dál prodávat, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Hana Štefflová. Další podrobnosti neuvedla. Kriminalisté osmačtyřicetiletého muže zadrželi 1. listopadu. Stíhají ho za nedovolené ozbrojování a soud ho poslal do vazby. Muži hrozí až pětileté vězení.

Policisté v Plzni zadrželi minulý týden muže, který měl 170 gramů černé plastické trhaviny semtex. Výbušninu chtěl údajně dál prodávat, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Hana Štefflová. Další podrobnosti neuvedla.

Kriminalisté osmačtyřicetiletého muže zadrželi 1. listopadu. Stíhají ho za nedovolené ozbrojování a soud ho poslal do vazby. Muži hrozí až pětileté vězení. Přestože 170 gramů Semtexu není mnoho, může způsobit značné škody. V médiích se často uvádí informace, že při bombovém útoku na obří Boeing 747 nad skotským Lockerbie v prosinci 1988 použili teroristé zhruba 400 gramů této trhaviny. Vyrazila v trupu letadla otvor o průměru zhruba půl metru, načež se stroj ve vzduchu rozpadl. Zahynulo všech 259 lidí na palubě a 11 dalších lidí na zemi.

zdroj: ČTK