Muž z Klatovska vylákal podle policie z žen přes 600.800 Kč

Více než 608.000 korun vylákal podle policie od října 2010 do letošního března z několika žen sedmačtyřicetiletý muž z Klatovska. Se ženami se seznamoval především na internetu a peníze z nich lákal pod nejrůznějšími záminkami. Několik žen si kvůli němu vzalo půjčky v bankách. Policie ho obvinila z podvodu. Za stejný čin byl muž v posledních třech letech už odsouzen, řekla ČTK klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. Muži hrozí až osmileté vězení.

"Téměř vždy tvrdil poškozeným, že peníze vrátí, i když byl zadlužený, bez trvalého zaměstnání a s probíhajícími exekucemi," uvedla. O peníze a věci obral zhruba desítku žen z Plzeňska, Domažlicka, Klatovska a Chebska.

Peníze z lidí dostával pod různými záminkami. "Počátkem února 2011 se seznámil na internetovém portálu se ženou z Klatovska a sliboval manželství. O měsíc později ženu požádal o peníze," uvedla Ladmanová. Žena si pak prý půjčila 50.000 korun a na úvěr koupila přenosný počítač, protože muž jej potřeboval. Podvodník ale podle policie počítač odnesl do zastavárny.
 
Největší škodu asi způsobil letos ženě z Plzeňska, která si kvůli němu půjčila dvakrát po 50.000 korunách a ještě mu několika poštovními poukázkami zaslala postupně dalších 65.000 korun. Po ženě ze severního Plzeňska, se kterou se seznámil přes internet loni v dubnu, chtěl o půl roku později peníze pro děti a na exekuci, údajně kvůli dluhu manželky. Žena si kvůli tomu vzala v bance dvě půjčky na 105.000 korun.
 
Od další ženy, se kterou se také seznámil prostřednictvím internetu, postupně pod záminkou půjčky na úhradu exekucí vylákal 25.000 korun. Také od další ženy, kterou poznal přes internet, si půjčil přes 28.000 korun, protože měl prý vykradený byt, potřeboval peníze pro dceru na autoškolu, na opravu počítače, na nákup jídla a dobíjení kreditu do telefonu. Peníze na údajnou úhradu exekuce nebo na zařízení technické kontroly auta vylákal z žen z Klatovska a Domažlicka.
 
zdroj: ČTK