Mladý muž byl obviněn z dvojnásobné vraždy na Plzeňsku

Policisté objasnili dvojnásobnou brutální vraždu manželského páru, která se stala letos v červenci v Tymákově na jižním Plzeňsku. V neděli z ní obvinili čtyřiadvacetiletého muže, hrozí mu až výjimečný trest. Motivem násilného činu byly dlouhotrvající rodinné rozepře. ČTK o tom informovala policejní mluvčí Markéta Fialová.

"V případu policisté sledovali několik vyšetřovacích verzí a shromažďovali důkazy, minulý týden v pátek podvečer zadrželi podezřelého 24letého muže z Plzně," uvedla. O dva dny později si Plzeňan z rukou vyšetřovatele převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro zločin vraždy, za který mu v případě pravomocného odsouzení hrozí až 20 let odnětí svobody nebo výjimečný trest.

Obviněný skončil ve vazbě, kam ho v neděli vpodvečer poslal soudce Okresního soudu Plzeň-město. "Vzhledem k pozůstalým osobám a tragickým okolnostem případu nebudeme podávat bližší informace," dodala Fialová.
 
Na případu brutální vraždy 50letého muže a 46leté ženy pracoval intenzivně tým kriminalistů od 11. července, kdy se zločin stal. Zavraždění utrpěli řadu sečných zranění, na místě jim podlehli.
 
zdroj: ČTK