Mladík přišel o část ruky, v ruce mu explodoval historický fotoaparát

V sobotu v podvečer zasahovali záchranáři a policisté na severním Plzeňsku. Při místním masopustu tam muži v rukou vybuchnul historický fotoaparát. 

Událost se odehrála v sobotu před šestou hodinou odpoledne. Na masopustu v Mladoticích na severním Plzeňsku se zranil šestadvacetiletý muž. V rukou mu explodoval dobový fotoaparát, kterým pořizoval snímky. "Muže jsme s vážnými zraněními transportovali na urgentní příjem do fakultní nemocnice," sdělila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. 

Podle informací výbuch muži, který byl v obci aktivním myslivcem, vážně zranil ruku, ve které držel směs hořčíkového prášku s peroxidem, který se musí ručně zapalovat. Podle původního oznámení místních občanů se mu nepovedlo správně smíchat poměry chemikálií.

Záchranáři původně přijali zprávu o výbuchu domácí pyrotechniky. "Nešlo o pyrotechniku, ale o dobový fotoaparát. V době, kdy jej plnil chemickou sloučeninou, aby docílil blesku, mu následně aparát v ruce explodoval a zranil ho," uvedla mluvčí policie Veronika Hokrová.

Nikoho dalšího tlaková vlna nezranila. 

Foto ilustrační