Medvědi mají za kmotry kapelu Uriah Heep

Slavné kmotry, členy legendární britské rockové kapely Uriah Heep dostali medvědi Honzík a Eliška z plzeňské zoo, proslavení jako hrdinové večerníčkových příběhů. Rockeři, kteří v Plzni hráli na festivalu Metalfest, je slavnostně pokřtili. Z bezprostřední blízkosti je také nakrmili dětskými piškoty, které medvědům po celých hrstech sypali do otevřených tlam.

"Cítil jsem se velmi nervózní, i když mám malá medvíďata doma, takže jsem na ně zvyklý," tvrdil pak novinářům klávesista kapely Phil Lanzon. "Mluví o plyšových medvědech. Tito jsou o něco větší a rozhodně mají delší drápy," opravil kolegu zpěvák Bernie Shaw. Nikdy dřív prý kapela tak blízko živému medvědovi nestála. Ani respekt z šelem ale muzikantům nebránil v žertování o tom, že medvědy mají rádi - nejvíc s omáčkou a bramborovou kaší nebo jako steak, i když se musí velmi dlouho vařit.

V zoologické zahradě si muzikanti, které proslavily hity jako například July Morning, Easy Living nebo Lady in Black, ještě zblízka prohlédli pár sibiřských tygrů a jejich dvě mláďata. "To jsou rozhodně respekt budící šelmy, úžasné a silné. Rodiče tygřat rozhodně nebyli moc rádi, že nás vidí okolo mláďat," řekl ČTK bubeník Russell Gilbrook. Spokojený byl i kytarista Mick Box, který si vše fotil na mobilní telefon, a baskytarista Trevor Bolder. Oba mohli speciální návštěvu zoo brát i jako dárek k narozeninám, které v sobotu oslavili.
 
Medvědi nejsou jediná zvířata z plzeňské zoo, která se mohou pochlubit světově známými rockovými kmotry. Je to díky festivalu Metalfest, který se už několik let koná v těsné blízkosti zoo v lochotínském amfiteátru. Dvojici žiraf byli loni za kmotry členové kapely Accept. "Každá taková návštěva a patronát jsou nám velice vítané. Kapela si to velice užívala. Seznamování s medvědy a potom návštěvu u tygřat vzala jako velký adrenalin a velkou zábavu a my jsme rádi, že měli i dobré zážitky," dodal mluvčí zoo Martin Vobruba.
 
zdroj: ČTK