Kvůli granátu byla na dvě hodiny uzavřena část čtvrti v Plzni

Po zhruba dvou hodinách, kolem 09:30, začala dnes policie pouštět zpět lidi evakuované z části plzeňské čtvrti Doubravka, kterou ráno uzavřela kvůli nahlášenému granátu před obchodním centrem. Pyrotechnik na místě skutečně nalezl funkční granát F-1, který zajistil a odvezl na policejní expozituru do Teplic, policie nyní zjišťuje, jak se nebezpečná munice na místo dostala, bude zkoumat kamerové záznamy a vyslýchat svědky. ČTK to řekla policejní mluvčí Hana Štefflová.

"Uzavírka byla ukončena kolem 09:30, lidé už se vrací do svých domovů. Případ šetříme," uvedla.
 
Část čtvrti Doubravka, u obchodního centra Centrum, policie uzavřela ráno kolem 07:30, kvůli události byla odkloněna doprava, zhruba stovka lidí z centra a okolí ve vzdálenosti do zhruba 200 metrů od něj byla evakuována.
 
"Dostali jsme to hlášeno od městské policie v 07:24. Svědkyně jim oznámila, že na schodech u centra je položen granát," uvedla Štefflová. Zhruba 500 metrů dlouhý úsek silnice vedoucí kolem Centra byl zcela uzavřen z obou směrů, doprava musela být odkloněna. Částečně neprůjezdná byla Smrkova ulice, uzavřeny byly také ulice Na Malé Doubravce, Družby a Opavská. Od místa nálezu šlo o kruh v průměru půl kilometru.  
 
"Evakuovali jsme celé obchodní centrum i okolí, tedy všechny rodinné domy, bytové i nebytové prostory, odhadem jde o zhruba stovku lidí," uvedla Štefflová. Podle ní pomohlo, že lidé už byli ráno v práci, množství evakuovaných proto nebylo tak velké. Pro evakuované byl přistaven hasičský autobus, jenž jim poskytl azyl, podle zjištění ČTK se v něm nebo u něj pohybovala zhruba desítka lidí. "Většina lidí řekla, že se o sebe postarají," uvedla mluvčí.
 
Podle informací ČTK předmět našla žena, která v obchodním centru uklízí, na schodech z boku budovy.
 
V terénu byly desítky policistů a strážníků a hasiči. Pyrotechnik na místo přijel z Teplic.
 
zdroj: ČTK