KKCG prodlouží financování Pilsen Steel; dá dalších 70 mil. Kč

Investiční skupina miliardáře Karla Komárka KKCG prodlouží financování provozu plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel, jež jsou od září v úpadku a tento měsíc měla začít jejich reorganizace. KKCG se bude nadále aktivně podílet, ve spolupráci s dalšími klíčovými věřiteli a věřitelským výborem, na přípravě reorganizačního plánu podniku, řekl ČTK její mluvčí skupiny KKCG Dan Plovajko. 

Podle pověřeného ředitele firmy Tomáše Egermajera soud schválil prodloužení termínu předložení reorganizačního plánu o 120 dnů. "Ty potřebujeme pro jeho zdárné dokončení," dodal. 

"Náš zájem o reorganizaci firmy dále trvá. Svědčí o tom i fakt, že jsme dnes poskytly dalších 70 milionů korun," dodal. Jde už o třetí úvěr. KKCG má s podnikem úvěrovou smlouvu do konce června, podle níž má poskytnout v různých formách až 430 milionů korun. První úvěr z loňského října na čtvrt miliardy korun vypršel v lednu.
    
"Podnik pokračuje ve výrobě, v termínech zákazníkům dodává objednané výrobky a získává další zakázky," uvedl Egermajer. Podle něj běží výroba v hutích "zcela standardně". 
    
Plzeňský podnik je od září v úpadku kvůli vysokým dluhům. Věřitelé a soud počátkem ledna schválili řešení úpadku reorganizací, což umožnilo zachování výroby firmy bez omezení. Do konce dubna měl Pilsen Steel zpracovat reorganizační plán, jehož hlavním obsahem bude vyrovnání se s věřiteli. Uznané dluhy firmy dosahují 6,4 miliardy korun, z toho polovinu požaduje moskevská Vněšekonombanka. 
    
Pilsen Steel nyní dává práci asi 80 procentům z 770 zaměstnanců. Postupně, jak přibývají zakázky, přibývají lidé ve výrobě. Plné zajištění produkce bude trvat několik měsíců. Plán reorganizace bude zahrnovat formu dalšího fungování i uspokojení pohledávek. 
 
zdroj: ČTK