Jak si doma poradit se zvířecími chlupy

Pes i kočka jsou vítaným rodinným společníkem, ale kromě radosti sebou často do domácnosti přináší i nepříjemné chlupy, které zůstávají na sedačkách, kobercích nebo oblečení.   

Pokud si pořizujete dlouhosrstého pejska, tak se musíte smířit, že váš byt bude obzvláště v období línání trochu více „zarostlý“. Je dobré tedy si psa pořídit do domácnosti, kde není příliš koberců, ty se i s těmi nejlepšími vysavači těžko vysávají. A obzvláště pokud máte doma alergika, tak je vhodné nákup koberců zvážit. Ideální jsou ty, které můžete jednoduše vyklepat, a nemají dlouhý vlas, takže se dají jednoduše vysát. Vždy používejte vysavače s velkým výkonem a ty, které mají speciální turbonástavce, určené na zvířecí chlupy. Psi se většinou vysavačů bojí, ale pokud je natrénujete již od štěněčího věku, můžete speciální nástavce z luxu použít i přímo na ně. 

Skvělým pomocníkem především pak na textilní a čalouněný nábytek je také speciální rukavice na pohodlný úklid chlupů: 

Novinkou je elektrostatická rukavice SwiPets, která odstraňuje středně dlouhé a dlouhé chlupy, které po sobě psi a kočky zanechají. Patentovaná lepkavá vrstva vytvoří elektrostatický náboj, který umožní zachytit všechny zvířecí chlupy tak, že je poté můžete bez problému sebrat a vyhodit. Rukavice SwiPets snadno odstraní zvířecí chlupy z nábytku, textilií a z jiných, těžko přístupných míst, kam jiné produkty nedosáhnou. Rukavice se dají prát v pračce, takže je můžete používat znovu a znovu. Po vyprání nechte uschnout na vzduchu. Rukavice je pouze na pravou ruku. Jedna velikost padne všem. 

Pořídit si jí můžete na Krmiva-pucalka.cz za 299 Kč.