Právě se nacházíte:

Festival řemesel 2018

Slavnosti babího léta na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně pokračují tuto sobotu 15. a neděli 16. září od 10 do 18 hod. přehlídkou lidových řemesel a dovedností k užitku i potěše. 

V sobotu navíc přijedou program zpestřit studenti ze Střední odborné školy ve Stříbře ukázkami tradičního zpracování zemědělských produktů a nabídnou návštěvníkům různé soutěže. Naopak v neděli přijala pozvání skupina mlatců obilí z národní kulturní památky Hoslovický mlýn v Pošumaví.

Skladbou a počtem přihlášených řemeslníků a předvádějících různé dovednosti půjde o jeden z největších a nejpestřejších řemeslných festivalů na Lüftnerce v posledních letech. Po delší přestávce se zde bude například opět drát peří, znovu bude možné ochutnat jablečný závin a další sladkosti podle původních receptů. Zcela nově budou mít návštěvníci možnost shlédnout výrobu březových košťat nebo si zakoupit domácí zavařeniny a další produkty z ovoce. Zájem o účast byl tentokráte tak velký, že část přihlášených se zúčastní akce pouze v sobotu nebo v neděli. 

Nejzajímavější řemesla, jako je např. práce dráteníků, košíkáře, šperkařky budou k vidění ale po celý víkend. Různé činnosti – třeba praní prádla na valše – budou připraveny speciálně pro děti. 

Rovněž druhý víkend ve znamení Slavností babího léta se koná za finanční podpory Plzeňského kraje, Města Plzně a Nadace 700 let města Plzně.

http://zooplzen.cz