Dobrovolníci roznášeli teplé nápoje a oblečení

Více než dvě desítky bezdomovců dnes dopoledne využilo nabídky pomoci od skupinek dobrovolníků, kteří vyrazili do centra a na předměstí Plzně. Roznášeli jim teplou polévku, čaj, ošacení a spací pytle, řekl ČTK farář Českobratrské církve evangelické v Chrástu Karel Šimr.

"Teplé oblečení, deky nebo potraviny, kterými lidé v rámci sbírky Nenechte své srdce zmrznout v uplynulých dnech zaplnili evangelické kostely a fary na Plzeňsku, už slouží potřebným," dodal. Dobrovolníci z církví nebo z řad studentů spolu s terénními pracovníky z neziskových organizací jako Point 14 a Člověk v tísni je od rána roznášeli lidem bez domova. Chtějí jim tak pomoci přečkat následující mrazivé noci, dodal.

Nabídku oblečení, spacích pytlů, teplé polévky a čaje dnes uvítalo více než 20 lidí bez domova u plzeňského hlavního nádraží. Další skupinka dobrovolníků zatím mapovala lokality na předměstích Plzně, kde se bezdomovci zdržují. Ošacení také putovalo do několika zařízení pro lidi bez střechy nad hlavou. Distribuce pomoci bude pokračovat odpoledne i v sobotu.

zdroj: ČTK