Chystejte papuče! Papučový den v rámci kampaně DOMA. je opět tady.

V pondělí 7. 10. můžete potkat na ulici lidi v papučích nebo s papučemi v tašce. Nejedná se o poslední módní výstřelek. Tito lidé chtějí pomoct dobré věci a bourat tak společenské tabu. Již 3. rok se lidé z celé ČR zapojí do osvětové kampaně pro mobilní hospice. Kousek svého „DOMA“ ve formě papučí si tak ten den budou brát všude s sebou.

Od 7. do 13. října proběhne po celé České republice osvětová kampaň „DOMA. Týden pro mobilní hospice“, která je pořádaná Mobilním hospicem Ondrášek k příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče. Zapojí se 21 mobilních hospiců z ČR a společně budou šířit myšlenku umírání doma. Protože si můžeme vybrat, kde strávíme závěr svého života. Protože 80 % lidí si přeje zemřít doma. 

Už toto pondělí vyrazí lidé po celé České republice do ulic s papučemi v tašce. Někteří odvážní je budou mít na nohou. Chtějí se totiž zapojit do celostátní osvětové kampaně „DOMA. Týden pro mobilní hospice". Cílem kampaně je rozšíření povědomí o mobilní hospicové péči, a k tomu má pomoct především takzvaný „Papučový den“. Ten proběhne první den kampaně a odlehčenou formou informuje o těžkém tématu smrti. 

“Letošní Papučový den podpoří také sportovci jako je David Moravec, vítěz z Nagana98, Markéta Tomášková, mistryně světa v paraglidingu, Josef Ptáček, mistr světa v grapplingu a Libor Uher, horolezec.

Jak se můžete zapojit vy? Vezměte si v pondělí 7. 10. s sebou papuče, kamkoliv půjdete. Vyfoťte se v nich sám/a nebo jako skupina přátel či kolegů a sdílejte svou fotku na sociálních sítích s #papucovyden. Zapojte se a podpořte mobilní hospicovou péči v České republice. 

Přijďte ve čtvrtek 10. října 2019 na “DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ“, od 10:00 - 16:00 hod. se můžeme potkat v hospici na náměstí Republiky 70 v Tachově, kam vás všechny srdečně zveme.

Podpořit cíle hospice můžete také na www.papucovyden.cz nebo na stránkách www.hospictachov.cz .

www.papucovyden.cz