České podnikatelky mají chuť posouvat se dál a studium na univerzitě v USA jim dává příležitost

Uplynulé měsíce byly pro všechny kvůli COVID-19 velkou zkouškou a jen pomalu se budeme „vracet“ do nového normálu. Pandemie a s ní spojená vládní opatření toho naložila hodně zejména na ženy. Kromě plnění pracovních povinností se musely zhostit rolí učitelek, nejlepších kamarádek svých dětí, mnohdy i kuchařek na plný úvazek – od rána do večera, prakticky bez možnosti „úniku“. Jen těžko hledaly čas samy pro sebe nebo rozvoj svého byznysu.

Je velmi povzbudivé, že i přes překážky, které musely ženy během lockdownů překonat, se našla skupina žen, které se nevzdaly svého snu a pustily se do jejich plnění. Řada z nich se stala součástí Akademie pro začínající podnikatelky (AWE), která letos díky organizaci Business & Professional Women CR odstartovala za podpory Velvyslanectví USA i v Česku.

Celkem 39 účastnic využívá jedinečné šance a usilovně pracuje na rozvoji svého byznysu. V současné době se 1. ročník AWE chýlí ke konci. Studentky, které se zapojily do tohoto vzdělávacího programu, v těchto dnech finišují práci na svých projektech.  Zakončí tak tříměsíční intenzivní vzdělávání založené na programu DreamBuilder, vyvinutém prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity. Úspěšné absolventky programu získají certifikát této prestižní americké instituce.

Zpětná vazba k nezaplacení

V průběhu celého programu studentky „provází“ trojice facilitátorek - Bohdana Goliášová, Lenka Daňková a Ingrid Šůrová. Jsou jim motivací i oporou. I díky nim se studentkám daří posouvat své projekty správným směrem. Ty, které se budou cítit připravené svůj projekt představit odborné porotě, se mohou přihlásit do závěrečné soutěže AWE. Porota, ve které zasednou prezidentka Business & Professional Women CR Lenka Šťastná, byznys mentorka Margareta Křížová a podnikatelka Jana Matoušková, vybere nejlepší projekt, který získá na svůj rozvoj 50 tisíc Kč. Tři nejlepší studentky pak budou moci využít 5 hodin mentoringu dle vlastního výběru. Jako nehlasující člen poroty bude přítomen i kulturní attaché Velvyslanectví USA Erik Black, který projekt do České republiky přivedl a velmi jeho průběh podporuje.

Bez ohledu na to, zda studentky se svými projekty dosáhnou na některou z cen, bude pro ně účast v soutěži mít jednoznačný přínos. Získají jednak cennou zkušenost s prezentováním svých projektů na veřejnosti, a hlavně zpětnou vazbu od zkušených podnikatelek. To vše jim může pomoci při jejich dalším rozvoji, možná i při jednání s potenciálními investory.

Jména těch nejúspěšnějších se dozvíme v pondělí 14. června během Slavnostního zakončení 1. ročníku Akademie, které proběhne v prostorách Rezidence velvyslance USA v Praze. Celým programem nás provede herečka a modelka Veronika Petrová, zakladatelka projektu Šťastná mysl.

Připojte se k dobré společnosti

Do komunity začínajících podnikatelek se můžete připojit i vy, a to prostřednictvím facebookové skupiny Akademie pro podnikatelky / Academy for Women Entrepreneurs (AWE). Věříme, že 2. ročník studia otevřeme ještě v letošním roce.

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR byla vybrána jako partnerská organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR. #AWEnergized #AWEinCzechia