Ceny pohonných hmot v Plzeňském kraji uplynulý týden opět rostly

Další zdražování pohonných hmot zaznamenali v uplynulém týdnu řidiči v Plzeňském kraji. Litr naturalu se v tomto regionu prodával ve čtvrtek v průměru za 36,45 Kč, tedy o 12 haléřů dráž, cena nafty vzrostla na 35,97, což je za týden nárůst o šest haléřů. Kraj se tak drží mezi nejdražšími v zemi, vyplývá z údajů společnosti CCS, jež ceny dlouhodobě sleduje. 

Cena za natural i naftu se už třetí týden po sobě pohybuje v Plzeňském kraji nad celostátním průměrem, který byl ve čtvrtek u naturalu 36,34 Kč/l a u nafty 35,90 Kč/l, v obou případech dražší než před týdnem. Nejlevnější benzin v Česku tankují řidiči v Jihočeském kraji, průměrná cena litru naturalu tam je aktuálně 35,76 Kč. 

Ze sedmi okresů Plzeňského kraje zůstávají už několikátý týden po sobě nejpříznivější ceny v okrese Plzeň-sever. Litr naturalu se tam ve čtvrtek prodával v průměru za 35,71 Kč, před týdnem to bylo o 16 haléřů levněji. Cena nafty se na severním Plzeňsku nezměnila, litr je za 35,09 Kč. 
    
Mírné zlevnění v případě Naturalu 95 zaznamenal ekonomicky nejsilnější okres Plzeň-město. Litr naturalu tam byl ve čtvrtek za 35,81 Kč, o šest haléřů levněji než před týdnem. Nafta naopak podražila o deset haléřů na 35,45 Kč za litr. Mezi nejlevnější prodejce v Plzni patří společnost Tank Ono, i ta ale v uplynulých dnech ceny navýšila. Poté, co několik týdnů prodávala natural za 33,90 Kč, cenu zvedla na 34,50 Kč. 
    
Nejdražší pohonné hmoty jsou trvale v ekonomicky nejslabším okrese Tachov. Za litr benzinu tam řidiči dají v průměru 38,09 Kč, což je o 29 haléřů více než před týdnem, nafta zůstala na stejné ceně 36,99 Kč. 
    
Pro řidiče z Plzeňského kraje stále platí, že pro ně není výhodný nákup benzinu v příhraničním Německu. Obdoba naturalu tam vyjde na zhruba 40 korun.
 
zdroj: ČTK