Až do Čech pronásledovala německá policie Čecha v ukradeném voze

Kvůli krádeži vozu v Německu pronásledovala ve čtvrtek německá policie přes hranice sedmatřicetiletého Čecha, který blízko Karlsruhe odcizil vůz Škoda Octavia. Muž, jenž má zákaz řízení, před hlídkami ujížděl už v Německu, zadržet se ho podařilo až na českém území. Během honičky narazil do německých policejních vozů. ČTK to řekla tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Pronásledování podezřelých i na území druhé strany hranice umožňují policistům mezinárodní úmluvy. 

"Němečtí policisté chtěli řidiče s vozidlem kontrolovat několik kilometrů před dálničním hraničním přechodem Rozvadov, a tak jej vyzvali k zastavení. Řidič nejprve předstíral, že bude policejní vůz následovat na parkoviště, poté však začal ujíždět ve směru do ČR," uvedla. 
    
Během honičky po české dálnici narazil do jednoho z vozidel německých policistů. "Poté sjel na výjezdu u obce Nová Hospoda a pokračoval ve směru na Planou. Při tom ale nezvládl řízení a narazil do svodidel," uvedla Jiroušková. Po nárazu se muž z Ústecka snažil policejním hlídkám opět ujet, přitom opakovaně narazil do jednoho ze služebních aut, které mu zatarasilo cestu. Následně dostal smyk a havaroval. 
    
Při pronásledování ani při střetu vozidel nebyl nikdo zraněn. Případem se zabývá česká policie, muž je podezřelý ze spáchání čtyř trestných činů, a sice násilí proti úřední osobě, krádeže, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ukázalo se, že má zákaz řízení motorových vozidel. Podezřelý skončil v cele, bude podán návrh na jeho vzetí do vazby. 
 
zdroj: ČTK