Aveflor hodnotí první dva měsíce roku

Naše společnost se specializuje z velké části na zakázkovou výrobu zdravotnických prostředků, léčiv a kosmetiky. Počátkem roku jsme měli obavy, abychom obdrželi od našich největších dlouhodobých smluvních partnerů z Belgie, Německa a Nizozemí dostatečné množství zakázek jako v minulých letech. První týdny roku bych tak označil jako váhavé. Obchodní partneři byli se svými plány prodejů spíše opatrní, řešili jsme, zda budeme mít pro výrobní dělníky dostatek práce.

Obchodní partneři začali ale zakázky postupně posílat. Přišel však další problém – opožděné dodávky surovin a obalových materiálů na zajištění výroby zakázek.  Velké množství administrativních pracovníků našich dodavatelů z celého světa pracuje totiž pracuje na home office, komunikace tak není pružná a dodací termíny jsou násobně delší než obvykle.

Měsíc březen začínáme s plnými sklady surovin a obalových materiálů na zajištění výroby, ale však bohužel s nedostatkem výrobních dělníků. Situaci nám opět komplikují uzavřené školy a školky, dělníci i administrativní pracovníci zůstávají doma na ošetřovném se svými dětmi.

Jak tuto situaci řešíme? Rozhodli jsme se pořídit antigenní testy a již týden pravidelně testujeme všechny naše zaměstnance. Zbývající administrativní pracovníci včetně nejvyššího vedení společnosti  doplňují jednotlivé směny ve výrobě, abychom byli schopni vykrýt zakázky ve slíbených termínech.

Vyjadřuje se Jan Zubatý, generální ředitel Aveflor